Poly Studio X50 120° FOV 4K 5x Digital Zoom UHD 2160p 4K Camera, TC8 Touch Control, 3x MEMS – 1x Studio Extension Microphone, USB, H323, SIP, Bluetooth Bütünleşik Video Konferans Sistemi

Orta büyüklükteki toplantı odaları ve üst yönetici toplantı alanları için tasarlanmış hepsi bir arada video konferans çözümüdür. Poly Studio X50 ile günümüzde firmaların çok yaygın olarak kullandığı bulut tabanlı video konferans hizmetlerini  kullanımı için son derece kolaydır. Enine hüzmeleme yönüyle kapsama alanı oluşturan mikrofonlar ve 1 adet ilave mikrofonu sayesinde sesler keskin ve nettir. Studio X50 ile birlikte ücretsiz gelen kablosuz içerik paylaşımı, kullanıcıların kablo veya USB belleklere ihtiyaç duymadan cihazlarından paylaşım yapmalarını sağlar. Üretici firma Poly (Polycom) tarafından 12 kişilik toplantı odaları için önerilen Studio X50 video konferans sistemi kompakt, hafif tasarıma sahip yapısı ile ekranın üstüne veya altına kolayca monte edilebilir.

Hepsi bir arada tasarım
10 kişilik toplantı odaları için tasarlanan Poly Studio X50, tüm video konferans iletişim özelliklerini video bar formunda tasarlanmış kompakt bir yapı içinde barındırır. 5x yakınlaştırma özellikli 4K Ultra HD 2160p çözünürlüğe sahip kamera, HD ses kalitesi sunan hoparlör sistemi, gürültü ve yankı önleme özellikli çok yönlü dört adet mikrofon. Studio X50 ekrana bir soundbar gibi takılır ve hoparlörü masadan kaldırarak oda boyunca uzayan kablolardan kurtulur ve kullanılabilen alanı maksimum boyuta çıkarır.
Kolay kurulum ve esnek montaj seçenekleri
Poly Studio X50, profesyonel bilgi işlem desteğine ihtiyaç kalmadan kurulur tak ve çalıştır prensibinde video konferans sunar. Ekran askı aparatı ve duvar montaj kiti ürün ile birlikte ücretsiz gelmektedir. VESA ekran montaj aparatı opsiyonel olarak Vodanet’den satın alabilirsiniz. Kompakt boyutları ve çok yönlü bağlantı seçenekleri metrekare tasarrufu sağlar ve kablo görünürlüğünü minimuma indirir. Ayrıca toplantı ses akustiği ve aydınlatma mühendisliği için profesyonel destek için Vodanet İletişim Hizmetlerini arayabilirsiniz.
Görüntü özellikleri
H.264 AVC, H.264 High Profile, H.265 görüntü standartlarını ve kodeklerini kullanan Studio X50 video konferans sistemi 4K 30 fps görüntü kalitesinde video konferans görüşmeleri sırasında ihtiyaç duyduğunuz internet bant genişliği 2048 Kbps olup düşük maliyetli ADSL bağlantılarda dahi üstün görüntü kalitesini yakalayabilirsiniz. Tek HDMI çıkışı ile toplantı odanızdaki ekran yada projeksiyon cihazına bağlanır, sunum ve video konferans görüşme farklı ekranlarda olmasını istiyorsanız dual display özellikli Studio X50 modelini tercih etmelisiniz.
Entegre kamera özellikleri
Studio X50’a entegre UHD 2160p (4K) çözünürlüğündeki kamerası 120° genel görüş açısı ile toplantı odasındaki tüm katılımcıların video konferans görüşme sırasında rahatlıkla toplantıya dahil olmasını sağlar. Poly Studio X50’un 120° görüş alanına sahip kamera sayesinde, daha büyük bir odaya ihtiyaç duymadan, mevcut alanınızı optimize ederek paradan tasarruf edebilirsiniz. Özellikle yeni nesil açık ofis ortamında ve çok sayıda toplantı odası bulunan kurumlar için optimum metrekare kullanımı imkanı sağlayan Polycom Studio X50 mimari verimliliğe destek sağlar. 4x yakınlaştırma ve otomatik insan çerçeveleme özelliği sayesinde entegre kamera pozisyonunu ve yakınlaştırmasını otomatik olarak ayarlayarak odadaki insanları bulur ve kadraja alır. Yıllardır Polycom tarafından üretilen konuşan kişiye odaklanan Eagle Eye Director sisteminin aksine katılımcı odaklı bir deneyimi esas alarak konuşmadaki herkesi kadraja alır. Otomatik insan çerçeveleme özelliği toplantı katılımcılarının her zaman kadrajda kalmasını ve ekranda en iyi şekilde görünmelerini sağlar. Bu özellik arka planda sorunsuz şekilde çalışırken konuşmalar ve göz teması sanki aynı odada beraber oturuyormuş kadar rahat ve doğalığı sağlar.
Efsanevi Polycom ses teknolojisi
7.6 metre kapsamala alanına sahip üç adet MEMS (MicroElectrical-Mechanical System) özellikli mikrofon sayesinde 10 kişilik toplantı odalarında tüm katılımcıların konuşmalarını HD ses kalitesinde video konferans görüşmeye dahil eder. NoiseBlockAI (Yapay Zeka Destekli Gürültü Filtreleme) ve Acoustic Fence teknolojisi, istenmeyen seslerin konuşmalarını kesintiye uğratmasını önlemek için birlikte çalışır. Noise BlockAI yenilikçi makine öğrenme algoritmalarıyla mümkün kılan istenmeyen gürültü ve dikkat dağıtıcı unsurları engeller. Acoustic Fence açık çalışma alanlarında yalnızca tanımlanmış bir bölgedeki sesleri yakalar.
Bluetooth bağlantısı
Polycom Studio X50 akıllı telefonunuz veya tablet bilgisayarınızla eşleştirerek mobil cihazların sahip olamadığı olağanüstü ses netliği, düzeyi ve aralığını toplantı odanıza sağlayabilirsiniz.
Sorunsuz uyumluluk
Poly Studio X50 eskiden beri kullanmakta olduğunuz Polycom video konferans cihazları dahil standartlara dayalı video platformlarıyla da çalışır. Gün boyunca farklı bulut video hizmetlerine bağlanmanız gerekiyorsa, Poly Studio X50 sizin ideal çözümünüzdür. Standart tabanlı SIP ve H.323 birlikte çalışabilirliği kullanarak hemen hemen tüm video hizmetlerini arayın. Zoom video konferans platformu ile çalışan Studio X50 Microsoft Teams platformu ile de uyumludur. GotoMeeting ve Blue Jeans gibi bulut tabanlı video konferans uygulamaları ile de kolayca bağlanır.
Kablosuz sunum paylaşımı
Yeni nesil Poly ürünlerinde yer alan kablosuz sunum paylaşım özellikleri Studio X50 video konferans cihazında da yer almaktadır. Toplantı odanızdaki gereksiz ve sürekli sorun olan HDMI kabloları ortadan kaldırabileceğiniz Apple AirPlay ve Miracast özellikleri sayesinde uygulama yüklemeden bilgisayarınızın ekranını video konferans görüşmede yada toplantı odanızdaki büyük ekranda paylaşabilirsiniz. Poly Content App ile de MacBook yada Windows bilgisayarınız üzerinden kablosuz uygulama ile veya HDMI portu sayesinde kablolu sunum payalaşabilirsiniz.

Features: 

 • 5x digital zoom
 • 120º FOV
 • UHD 2160p (4K) capture resolution
 • Automatic people framing and speaker tracking
 • 2 camera presets
 • Stereo speakers
 • Noise blocking technology
 • Bluetooth 5.0
 • Touch display compatible
 • Video standards H.264 AVC / H.264 High Profile / H.265 / H.239 / H.264 video error concealment
 • Wireless content sharing: Poly Content, Apple Airplay, HDMI, Miracast, Whiteboarding
 • 1 x HDMI video input
 • 2 X HDMI video output
 • Audio input: 3 x MEMS microphones, 2x 2nd order microphones
 • Media Encryption (H.323, SIP)
 • Operating temperature: 0-40ºC
 • Weight: 2.54 kg

Alt Yapı :

Microsoft Teams, Skype for Business, Cisco Webex, Zoom, Google Meet, Blujeans, Adobe Connect ve diğerleri gibi en popüler video konferans platformlarıyla çalışır. Noktadan noktaya H323/SIP video konferans cihazı.

Amaç :

Sağlık, Eğitim, Tanıtım, Sunum, Basın, İş Toplantıları; Uluslararası Konferanslar, Organizasyonlar, Sempozyumlar; Devlet, Oda, Dernek Toplantıları, Uzaktan Eğitim v.b.

Fiyatlandırma :

SINIRLI SÜRELİ KULLANIM

Günlük  =>  200,00 $ + KDV
İlave Mikrofon => adet / 30,00 $ + KDV (StudioX50 üzerinde  bütünleşik Mikrofon mevut +1 adet ilave edilebilir.)
Haftalık  =>  500,00 $ + KDV

Kargo + Kurulum (opsiyon) hariçtir
Kurulum lokasyona göre değişir (100,00 $ – 200,00 $ + KDV)

* Kullanım sıklığı, firmamıza olan yakınlığınız ve firmanızın bizimle olan ilişkileri göz önüne alınarak fiyat değişebilir. Bizimle çalışan firmalara ekstra indirim uygulanır.
Organizasyon firmaları ve oteller için özel fiyat verilir.
* Kayıp, çalıntı ve Donanımsal zararlar Müşteri sorumluluğunda olacaktır.

Görüntü için ekran, stand, projeksiyon, ışıklandırma, kablosuz görüntü aktarımı, kamera için tripod gerekir, ihtiyaç duyulursa tarafımızdan ilave olarak kiralanabilir.